четвер, 11 травня 2017 р.

5 травня міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич зустрілася з освітянами Прикарпаття.
Спочатку Гриневич показала презентацію про реформування освіти в Україні, після якої відповідала на запитання освітян.
Зокрема, міністерку запитали, що міністерство планує зробити, щоб зменшити вагу рюкзаків. Підрахували, що рюкзак семикласника у середньому важить 8 кілограмів.
Лілія Гриневич зазначила, що є три шляхи вирішення: коли дві дитини сидять за партою, вони можуть поділити кількість підручників.
“Але це не сучасний метод. Другий спосіб: тепер ми зобов’язали видавців віддавати підручники для багаторазового скачування. Тоді дитина може прийти з тоненьким планшетом. І третє – привідкрию вам завісу – для учнів початкової школи із впровадженням реформи один підручник буде на чверть. Тобто дитина матиме 1 підручник на 3 місяці”, – розповіла міністерка.
Представник спортивних шкіл міста попросив посприяти збільшенню зарплати і тренерам спортивних шкіл. Гриневич зауважила, що це питання вже обговорювали. Міністерка сказала, що проблема полягає у тому, що не всі тренери мають вищу педагогічну освіту, та пообіцяла підняти питання ще раз, інформує “Галка”.

середа, 3 травня 2017 р.

Гриневич: Реформа освіти забере бюрократію з шкіл



Я думаю, що добровільна сертифікація вчителів обов’язково включатиме незалежне тестування зі знання власного предмету. Після ухвалення закону буде вироблятися сертифікація і з 2018-го її впроваджуватимуть у життя.

1111111111Про це в ефірі програми HARD з Влащенко (в ефірі 19:30-20:30 на телеканалі ZIK) заявила Лілія Гриневич, міністр освіти і науки України. Пані Гриневич також пообіцяла появу центрів, які спеціалізуватимуться на дистанційній середній освіті. «У законі про освіту ми визнаємо домашнє навчання. Ми провели проект, присвячений дебюрократизації – і готуємо процедуру, яка дасть можливість не вести подвійної бухгалтерії і не заповнювати паперовий журнал», – зауважила Гриневич.  Окрім того, міністр освіти і науки пообіцяла оновлення обладнання для шкіл. «Минулого року Міносвіти спільно з органами місцевого самоврядування видало 200 мільйонів гривень для обладнання природничих кабінетів. Цього року дали вже 300 мільйонів гривень. Це дуже мало – очевидно, що навіть не 10%, бо обладнання старіє, але це має стати постійним процесом», – вважає Лілія Гриневич.

Міністр дала пораду батькам на той випадок, якщо їх не пропускають до школи. «Така поведінка директора незаконна, бо батьки мають право зайти і подивитись, у яких умовах навчається дитина. Але якщо вони заходять під час навчального процесу, то це створює незручності. Крім того, потрібно контролювати ситуацію у школах», – зауважила очільниця міністерства.  Батьківський комітет, натомість, може делегувати власних представників для огляду навчального закладу. «Якщо існує батьківський комітет, який збирає внески, то при цьому питання, чому він не впливає на витрату коштів і на внутрішній розпорядок школи. Тому я пропоную батькам, які не мають доступу до освітнього середовища їхніх дітей, звертайтесь до органів місцевої влади, а якщо не почують – звертайтеся до міністерства, ми будемо з’ясовувати обставини», – пообіцяла міністр.

пʼятниця, 21 квітня 2017 р.


 УКРАЇНА
                     МАР’ЇВСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС
                            «ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД –
                                ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД»
                                
70440, с. Мар’ївка, вул. Шкільна, 14, тел.  287-51-27,
e-mail: mnvk07@ukr.net
 


 «31» березня 2017р.     91/1                                                        Відділ освіти, 
                                                                                                     молоді  та  спорту
                                                                                              Біленьківської                                  
                                                                                                     сільської ради                                                                                                                 

                               Аналіз Звернень Громадян
до в.о. директора  Мар’ївського НВК
Долгової Зої Василівни
за І квартал 2017 року
№ п/п
Тематика звернень
Кількість звернень
1.
Про зарахування дітей до школи
4
2.
Про вибуття дітей зі школи
2
3.
Про можливість улаштування на роботу
-
4.
Про  чергу до дошкільної різновікової групи
8
5.
Про умови зарахування до дошкільної групи
-
6.
Про видачу довідок, копій наказів
6
7.
Інше
1

Всього:
21
            
В.о. директора  школи:                 ___________    З.В. Долгова


ГОТУЄМОСЯ ДО НАРАДИ ПРИ ДИРЕКТОРОВІ
24 КВІТНЯ   О 9.00 КАБ. 26
§  забезпечення закладу педагогічними кадрами на н.р
Долгова З.В.
§  стан роботи у закладі зі зверненнями громадян та протидії корупції                                                                   Долгова З.В.
                                                                                                    
§  хід підготовки ДПА, організація повторення навчального матеріалу                                                                  Долгова З.В.
                                                                                               
§  терміни закінчення навчального року
Гребенюк С.Ю.
§  проведення навчальних екскурсій та навчальної практики;
Долгова З.В.
§  класно – узагальнюючий контроль учнів 4,11 класу;
Долгова З.В., Гребенюк С.Ю.
§  здійснення ІІ етапу вивчення рівня адаптації першокласників та п’ятикласників
Левченко Л.В.
§  підготовка до проведення свята "Останнього дзвоника
Євдакова А.П.,Москаленко О.М.
§  стан реалізації виховних планів класних керівників
Козлова Н.В.
§  стан трудової дисципліни та реалізація педагогічних вимог до організації навчально-виховного процесу в закладі;

§  робота з молодими та малодосвідченими вчителями
Долгова З.В.

§  підготовка до проведення ремонту кабінетів та класних кімнат.
Класні керівники та класоводи

  1.  

середа, 8 березня 2017 р.

7тис 6 коментарів-пропозицій за 11 днів: завершилася перша сесія обговорення навчальних програм базової школи (СТАТИСТИКА)

 27-02-17, 13:46 /  КАТЕГОРІЯ: НОВИНИ

неділя, 5 березня 2017 р.

Гриневич: Сам зміст освіти значно важливіший за шкільну форму

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич виступила за надання школам права самостійно вирішувати необхідність шкільної форми.
“В Україні наявність шкільної форми регламентується указом президента. Для цього необхідно скасувати указ. Я взагалі прихильник того, щоб кожна школа, як окрема спільнота, сама вирішувала, яку форму вводити і чи потрібна вона”, – сказала Лілія Гриневич в телеефірі “1+1” в п’ятницю вранці.
Міністр підкреслила, що сам зміст освіти значно важливіший за шкільну форму.

середа, 8 лютого 2017 р.

Гриневич: програми 5-9 класів будуть підсилені навчальними матеріалами для формування ключових компетентностей
в ГоловнеУчительська 07.02.2017 740 Переглядів
«В Україні за час незалежності було витрачено багато коштів на різні освітні проекти. В їх межах було вироблено цікаві продукти, але після завершення проектів ці продукти не використовуються, і знає про них лише обмежене коло вчителів». Про це зазначала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час свого виступу на форумі «Цифрове перетворення освіти» сьогодні, 7 лютого 2017 року.
«Наша ідея – зібрати найкращі напрацювання і запровадити їх для використання в обов’язковій програмі. Не як окремі предмети, а щоб вони пронизували інші предмети і через них формували відповідні компетентності, зокрема й цифрову. Важливо, щоб ми не тільки говорили, але й діяли. Ми відкрили майданчик для публічного обговорення і роботи над удосконаленням програм. Влітку це була робота над програмами початкової школи, зараз на черзі базова. Якщо ви знаєте про цікаві матеріали, які таким чином можна адаптувати до використання в школах – пропонуйте, ми завжди відкриті до таких пропозицій», – закликала Міністр освітянську спільноту.
Як і влітку 2016 року, коли відбувалося оновлення програм для початкової школи, увесь процес оновлення програм базової школи буде прозорим і відкритим для громадськості. Обговорення проходитиме у кілька етапів. Після кожного з них на обговорення виставлятиметься оновлений документ, а також порівняльні таблиці, де вказуватимуться пропозиції, що були враховані, а також пропозиції, що враховані не були, з усіма відповідними обґрунтуваннями.
У своєму виступі Лілія Гриневич також наголосила, що саме цифрові технології є інструментом, який зможе зробити успішними наших дітей.
«Ми постійно шукаємо вчителів, які вчаться, які мають відкритий розум та натхнення. Жодні наші концепції, як би гарно ми їх не прописали, жодні закони, які ми можемо проголосувати у Верховній Раді, не спрацюють для кожної української дитини, якщо не зміниться вчитель, який безпосередньо працює з цією дитиною. Я вважаю, що такі спільноти – це точки розвитку для нашої освіти й країни загалом. І я вдячна вам за те, що ви вчитесь, що ви нестандартно мислите, що ви прагнете чогось нового – це дуже важлива риса саме для вчителя”, – додала Міністр освіти і науки України.
Зараз МОН шукає рішення та ресурси, які допоможуть покращити доступ школярів по всій Україні до новітніх технологій.
«Ми цього року поставили в навчальні заклади 23тис комп’ютерів з ліцензійним програмним забезпеченням. Це програмне забезпечення дає можливість відслідковувати, як використовується комп’ютер. Зокрема, чи підключений комп’ютер до якісного Інтернету. Знаєте скільки комп’ютерів реально працюють в мережі? 20 відсотків. Зрозуміло, що ці комп’ютери, як правило, пішли в сільські школи, але це показує реальний стан справ, а не те, що нам показують на папері», – підкреслила Лілія Гриневич.
Вона наголосила: у більшості країн, де всі школи мають широкосмуговий доступ до Інтернету, до процесу підключення долучився соціально відповідальний бізнес.
«Наприклад, коли заходили з 3g, потім з 4g мобільні оператори, вони брали на себе підключення на певних територіях навчальних закладів. На жаль, нам ще не вдалося дійти до такого рівня соціальної відповідальності бізнесу», – розказала Міністр.


понеділок, 6 лютого 2017 р.

Відкрита реєстрація для участі у ЗНО

 06-02-17, 09:45 /  КАТЕГОРІЯ: НОВИНИ

понеділок, 30 січня 2017 р.

ОБ’ЄДНАННІ ГРОМАДИ МАТИМУТЬ СВОЇ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ

20:10
28.01.2017

Міністерством освіти і науки надано рекомендації з розроблення положення про структурний підрозділ освіти виконавчого органу об’єднаної територіальної громади, що мають на меті забезпечити єдиний підхід до формування структурних підрозділів освіти місцевих виконавчих органів об’єднаних територіальних громад.

Зокрема, у Міносвіти зазначають, що відповідно до концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні формуються об’єднані територіальні громади (ОТГ), повноваженням яких є забезпечення управління закладами дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

В міністерстві зазначають, що одним із значних управлінських повноважень, які отримали органи місцевого самоврядування ОТГ є право на формування власної і ефективної системи забезпечення освітніми послугами населення своєї громади.

У свою чергу, важливим елементом створення ефективної системи адміністративного обслуговування освіти ОТГ є максимальне делегування адміністративних і навчально-методичних повноважень на рівень навчального процесу (навчальних закладів) у поєднанні з належним управлінням усередині самого закладу та забезпеченням якості освіти.

"Такого роду децентралізація системи освіти ОТГ дозволить уникнути формування малоефективної і витратної для бюджету виконавчого комітету ОТГ структури", - йдеться у рекомендаціях МОН.

Також у Міністерстві освіти радять майбутнім управлінням освіти обрати таку модель адміністративного обслуговування освітою, яка б базувалась на реалізації прямих функцій сектора освіти.

"Акцентування прямих функцій означає, що такого роду завдання, як фінансове обслуговування, послуги матеріально-технічного утримання приміщень навчальних закладів може бути винесено в формат профільних комунальних служб", - зазначають в МОН.

У Міносвіти також повідомляють, що відповідно до статті 14 закону "Про співробітництво територіальних громад", об’єднана територіальна громада може утворити власний або спільний з кількома іншими ОТГ орган управління освітою чи делегувати відповідні повноваження одному із суб’єктів співробітництва.

Разом з тим, при визначенні функцій та їх розподілі слід уникнути дублювання функцій інших органів влади та місцевого самоврядування.

Також у Міністерстві освіти і науки зазначають, що вважають вкрай важливим збереження вертикалі у виконанні освітніх повноважень та завдань діючих та створюваних органів управління освітою.

Додатково див.: лист МОН № 1/9-633 від 30.12.15 "Про формування органів управління освітою"